• Advertisement

השכרת דירה במילאנו - טיפים חשובים

פרסום דירות להשכרה, חיפוש שותפים וחוזי דירות

השכרת דירה במילאנו - טיפים חשובים

הודעהעל ידי nirper » 02 יוני 2012, 18:52

פוסט זה מתבסס על ניסיוני האישי בהשכרת דירה בעיר מילאנו בצפון איטליה. הניסיון שלי לא משליך על כלל המקרים. כמו כן לפני שאתם ממשיכים לקרוא בבקשה קראו קודם לכן את הפוסט הנהדר של נועה שובל - "מדריך השכרת דירות". הוא עזר לי רבות.

viewtopic.php?f=14&t=34

1. הכנה מהארץ - מכירים אנשים שגרים בעיר?! תתייעצו אתם. מיותר לציין שיש אנשים שיש להם רצון וסבלנות לתרום מניסיונם ויש כאלה שלא ולכן נסו לקבל עצות מכאלה עם סבלנות.
2. הגדירו פרמטרים - מה אתם מחפשים? חדר שינה אחד? שניים? סלון? שירותים מרווחים או קטנים? מטבח גדול או קטן? דירה מרוהטת/חלקית או שבכלל ריקה? מיקום בעיר (ארחיב בהמשך). ברגע שתדעו את אלה יהיה לכם קל הרבה יותר לקבל החלטות בנוגע לדירה.

התהליך - מצאתם דירה מהארץ ממישהו שאתם סומכים עליו?! אחלה!! שיחקתם אותה. אני ממליץ בחום למצוא דירה לחודש חדשיים הראשונים אשר במהלכם תמצאו את הבית שלכם לתקופה ארוכה יותר. חיפוש דירה תחת לחץ יביא לתוצאות הרסניות ברוב המקרים ואתם תתבאסו. תמצאו מקום לחודשיים הראשונים.

הגעתם למילאנו? מצוין - דבר ראשון תוציאו קודיצ'ה פיסקלה ולאחר מכן כרטיס לתחבורה ציבורית 30 יורו לחודש או 17 אם אתם מתחת לגיל 26 ויש לכם אישור סטודנט. במהלך החיפושים תתבססו על המטרו ועל האוטובוסים. קל מאד להוציא ביום גם 10 יורו על תחבורה ציבורית ללא כרטיס חודשי ולכן הכרטיס הוא חשוב מאד. הכרטיס בתוקף לחודש אחד ועלות הנפקתו הנה עוד 10 יורו. כמו כן קנו כרטיס פריפייד או חבילה לסלולרי כולל אינטרנט סלולרי בשביל שתוכלו להתקשר לאנשים ולברר לגבי שיחות. אני יודע שWIND הם אחלה וגם TRE. בלי טלפון קשה להתקשר לאנשים בנוגע לדירות.

יש כרטיס?! אפשר לצאת לדרך - צאו לאזור שהחלטתם עליו והתחילו לחפש מודעות אפיטסי Affitasi – להשכרה או התחילו לנבור באתרי האינטרנט אחר דירת חלומותיכם. יש לשים לב שחלק מהמודעות אמינות וחלקן פחות. תמיד – מה שניראה טוב מדי בשביל להיות אמיתי הוא כזה. אין דירות 3 חדרים במרכז העיר ב400 יורו ואם הבלבית אמר לכם שישלח את המפתח בדואר כנראה שאפשר לעבור למודעה הבאה.

* בחירת איזור - מה חשוב לכם? חיי לילה?! שקט?! קרבה לתחבורה ציבורית?! קרבה לבית חב"ד או לבית הכנסת?! מעלית?! קרבה לסופר ולאוניברסיטה?! דירה במצב מעולה?! שאלו שאלות אלה מראש ותקלו על עצמכם. לאלו מכם שכבר שכרו 3 או 4 דירות בחייהם ההחלטה תהיה קלה יותר. מי שזו בשבילו הפעם הראשונה התהליך לא פשוט ומדובר בהתחייבות דיי רצינית באופן יחסי.

איך תדעו מה חשוב?! אני הייתי מגדיר מה אני מחפש ושואל אנשים איפה הכי טוב ללכת? בגדול אני יכול לאמר שלא הייתי סוגר דירה לטווח ארוך מבלי לראות אותה וזה מבחינתי בבחינת יהרג ובל יעבור. כמות הדברים שיכולים שלא למצוא חן בעיניכם היא גדולה. מאד גדולה.

משהו חשוב מאד - רוצים שקט?! תדאגו לקחת דירה שלא פונה לרחוב. הדברים הקטנים שתגלו עם הזמן כמו המסעדה שכל יום בשש בבוקר מוציאה את פח מחזור בקבוקי הזכוכית בדיוק מתחת לחלון שלכם או השכן עם הדוקאטי 1200 שיאמלל לכם את החיים ברעש שאתם לא חולמים עליו בשעה 4 בבוקר זה לא חוויה נעימה לאורך זמן. כאמור דירה פנימית הנה שקטה יותר. כמו כן - אם יש בר ברחוב, שלכם תצפו לרעש בסופי שבוע בעיקר. האיטלקים לא יחסכו מכם את הרעש. אנשים יספרו לכם שהברים במילאנו נסגרים בשתיים. הם לא יספרו לכם שבדיוק כשהבר נסגר האיטלקים נשארים בחוץ לתופף על הדרבוקה שלהם או סתם לעשות רעש עד חמש. כאמור - אם ישנה אפשרות תבחרו דירה פנימית.

יתושים - היתושים של מילאנו - מה עוד ניתן לומר?! אני אישית לא רגיש ליתושים אבל אני מכיר אנשים שכן וזו חוויה מאד לא נעימה. מה זה אומר?! לא אוהבים יתושים, כנראה עדיף להתרחק מהנבילי. כמו כן תבדקו אם בדירה יש רשת או מזגן או שניהם - עדיף. לנו התקינו מזגן אחרי שהתעקשנו בנושא. אל תתביישו לבקש - זה לא עולה כסף.

חלונות כפולים - תבדקו אם יש חלונות כפולים בדירה שלכם. זה פלוס גדול במיוחד אם בכל זאת החלטתם לקחת חדר עם חלון לרחוב.

ריהוט - כמה יותר יותר טוב. למה לקנות אם אפשר לקבל. יש במילאנו דירות מרוהטות. צריך לחפש. מצד שני אם זה מייקר את הדירה, לפעמים עדיף לקחת דירה ריקה ולרהט. כמו בכל סיטואציה יש לעשות שימוש בשיקול דעת.

מילה לגבי סוכני נדל"ן. לחוצים בזמן?! רוצים סיוע?! השקל מצוי בכסכם?! נהדר. המון דירות ניתן לשכור רק (אך ורק) דרך הסוכנים הללו שגובים בין חודש לחודשיים שכירות (כלומר בין 8 ל- 15 אחוז) + פלוס עשרים אחוז מע"מ על הסכום הקודם, פלוס 150 יורו על החוזה, ועוד איזה 80 יורו על הבולים (מס של העירייה).

הסוכנים הם אחלה והם יראו לכם דירות ויספרו לכם כל מה שתרצו לשמוע ואף יותר. קחו בחשבון שממש כמו במקומות אחרים בעולם לפעמים הרצון שלהם לעשות עמלה עולה על הרצון שלהם לגלות לכם את האמת, את כל האמת ואך ורק את האמת. הסוכן עלול לספר לכם את מה שתרצו לשמוע ולא את האמת על האזור.

לכן במיוחד כאשר אתם משתמשים בשירות תיווך אשר עלותו רבה ואת הכסף לא תראו בחזרה, בדקו הכל מהכל ופעמיים. מה לדוגמא?!

בדיקות טרם סגירה על דירה (רשימה חלקית) -

א. מי השכנים? צעירים, זקנים, סטודנטים, מהגרים מסנגל?! תשאלו ותסתכלו על השמות בתיבת הדואר. לאחר מכן תוכלו לקבל החלטה מושכלת יותר.
ב. נכנסתם לבקר בדירה - פתחו את כל הברזים ובדקו את זרם המים. ישנם בתים שהזרם לא משהו וכאלה שהזרם הוא כמו שצריך. זה אולי נשמע כמו פרט קטן, אבל זה ממש מבאס שאין זרם בבית במשך שנה. חפשו סימני נזילות על הקירות והתקרה. חפשו כל דבר שעלול להסגיר בעיה משמעותית בדירה. הניסיון עושה את שלו במקרים אלו. לצערנו אי אפשר לעלות על הכל. אם זאת פעם ראשונה שאתם שוכרים דירה בחייכם, אולי כדאי לבקש ממישהו מנוסה יותר שיחווה את דעתו.
ג. הציצו מכל החלונות ובדקו מי ומה בסביבה שלכם. ניראה לכם משהו חשוד?! שאלו לגביו ואל תקבלו את התשובה כתורה מסיני. גרים מול כנסייה. בחלק מהמקומות הם מצלצלים כל 15 דקות על השעון! כמובן שאיש המכירות יספר לכם שזה פעמיים ביום. מומלץ לקחת שעון (:
ד. לפני שאתם סוגרים על הדירה תגיעו לראות את האיזור עצמו לבדכם (כלומר בלי בעלי הדירה) פעם אחת בבוקר, פעם אחת בערב ופעם אחת בסביבות 12 או אחת בלילה. המצלה זו התקבלה מהאיטלקים בכבודם ובעצמם ונכונה לכל מדינה. זה ששקט בשעה 22:00 זה בגלל שהרעש בכלל מתחיל פה ב 23:00. בדקו את השכונה בשעות שונות בשביל להימנע מהפתעות בלתי נעימות.

בתוך הבית. שוב - לא לדלג על המדריך של נועה. תבדקו לעומק את נושא החשבונות, חימום מים, חימום בחורף.

חתימת חוזה - לוקחת זמן!! זה לא צחוק. החוזה הולך לעירייה מהסיבה שיצא פה חוק כלשהו למניעת טרור. הדבר בקלות לוקח שבוע ולפני כן לא יכניסו אתכם לדירה. אני יודע שיש בעלי דירה שמדלגים על זה. אבל קחו בחשבון שיש גם בעלי דירה ששומרים על החוק ויתכן שאתם תתעכבו עוד שבוע. חוזה – קראו אותו פעמיים לפחות וכל מה שלא ברור יש לברר ולתקן. אל תחתמו על מסמך משפטי מחייב במדינה שאתם בקושי מכירים אם אתם לא מבינים אותו.

תרגישו חופשי להכנס לחנויות באיזור ולשאול איך האיזור במהלך היום והלילה בד"כ. אין מה להתבייש וזה אולי אפילו יחשוף בפניכם דבר או שניים.

דבר אחרון - כמעט תמיד כדאי להתמקח על המחיר של הדירה. בעלי הדירות יורדים במחיר אם אתם נראים להם. אם לא יורדים אז לא קרה דבר ברוב המקרים. מצד שני ייתכן והם יחשבו שאין לכם את הכסף ואז לא ירצו אתכם.

גילוי נאות - אני חי בעיר חדשיים וחצי ואלו הן המסקנות שלי (חלקיות סביר להניח...). רוב הדברים נבנו על הניסיון שלי ושל אחרים כולל אנשים שפה כבר 10 שנים וכמו כן מאיטלקים שגרים פה כל חייהם. אני ממליץ לעשות שימוש בהרבה היגיון ושכל ישר. כמו כן כל דבר יש לקחת בעירבון מוגבל ולנתח את המצב לפי הנסיבות בשטח.

שיהיה בהצלחה! (:
nirper

Advertisement

חזור אל השכרת דירות וחיפוש שותפים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים

• Advertisement