• Advertisement

רישומים מחוויית מבחן ה-IMAT

המקום לכל ה"כמעט סטודנטים באיטליה"

רישומים מחוויית מבחן ה-IMAT

הודעהעל ידי אליוחופית » 13 ספטמבר 2012, 20:42

שנייה אחרי שקיבלתי הודעה שעברתי את ה-20...ושנייה לפני שאני שוכח את המבחן ואת כל מה שקדם לו החלטתי לכתוב על החוויה "המהנה" הזו... :idea:

קודם כל.... "הסילבוס" (Test Specification) של המבחן שמפורסם על ידי Cambridge Assessment הוא בהגדרתו רשימה ארוכה של נושאים כלליים יתר על המידה, והמבחן עצמו הוא שאלות ספציפיות, לעיתים מדי. ולכן הם יכולים להפתיע בשאלות לא פשוטות שסוטות במקצת מהרעיונות העיקריים שעומדים מאחורי כל נושא כללי ... מה שהופך את המבחן ללא פשוט בפני עצמו ועדין אפילו לא דיברתי על הלחץ מהמבחן וכל הבירוקרטיה מסביב ביום הבחינה... :oops:

חשוב להבין שזה סוג חדש של מבחן! והחברה שכותב אותו יחד עם הרצונות הלא ברורים של האיטלקים כנראה מנסה כל שנה משהו קצת אחר ... למרות שהיה ברשותי הספר של אלפא טסט שיצאה השנה והיה אמור להכין בצורה הטובה ביותר הן בסוג וברמת השאלות והן מבחינת מבנה המבחן, המבחן היה שונה.

המבחן שהיה....החלק של המתמטיקה היה קשה יותר והיו בו נושאים שהספר לא נגע בהם, ביולוגיה וכימיה הם נושאים גדולים מאוד וכמות החומר ומגוון השאלות שהם השאירו לעצמם הוא גדול מאוד ולכן קשה לי להגיד האם זה היה קשה יותר או פשוט על נושאים קצת אחרים.... מבחינתי החלק המפתיע ביותר היה החלק של ה-40 שאלות לוגיקה (חצי מהמבחן), המבנה היה שונה ממה שהתכוננתי אליו, לא היה חלק של ידע כללי (7-8 שאלות), וכמו כן שאלות הלוגיקה "הטהורה" (אני מתכוון כמו של הפסיכו: בעיות תנועה, הספק, תרגילים מתמטיים, שקרנים, אחוזים וכו'....) פחתו גם הם ואת מקומם מלאו שאלות לוגיקה מעט שונות שדורשות חשיבה מעט שונה (עם תשובות לא שלמות אשר מערערות את הנפש השלווה שלנו תוך כדי המבחן..), במקום שאלות הידע הכללי היו שאלות הבנת הנקרא באנגלית בריטית מסוגננת שהלווי והייתי יכול לכתוב משהו אליהם אבל פשוט לא עניתי על שום שאלה כזאת... מה שמביא אותי לדבר על אחת הטעויות שעשיתי תרם המבחן...

חלק הלוגיקה התחלק חצי בשאלות לוגיקה (20) וחצי בשאלות הבנת הנקרא (20)....

לא התכוננתי לענות על שאלות הבנת הנקרא (מהי המסקנה?, מהו הרעיון הכללי שעמוד מאחורי?, משפט מחזק מחליש לא רלוונטי...וכל האושר זה...) מבחינתי לא רק שלא הייתי טוב בסוגי שאלות אלו, היו אלה גם שאלות שהן בהגדרתם בולעני זמן (לדעתי!). נוכחתי לדעת באמצע המבחן עד כמה טעיתי כשראיתי שרבע מהמבחן בנוי משאלות אלו בדיוק... קחו את זה לתשומת ליבכם! גם אם אתם כמוני ואתם טובים יותר בחלקים של המדע המדויק :!:

יום הבחינה....(אני כותב על מה שהיה בפאביה, שמעתי שמקומות אחרים זה היה שונה).... זהו יום ארוך ומתיש, המבחן התחיל בשעה 14:00 אבל הינו צריכים להתייצב באוניברסיטה בשעה 10:30. מה עשינו עד אז? אז זהו שכלום! חכינו... חכינו עד שיחלקו את כל ההמון לאולמות ואחר כך חכינו ליד האולם, שם קראו אחד אחד להיכנס פנימה ולהירשם (כמובן שאני נכנסתי בין האחרונים מתוך 170 איש), להניח את כל הדברים בצד והישאר רק עם עט שחילקו לנו (אסור בשום פנים להכניס או להשתמש בשום עט אחר!), מים ושעון (אני ביקשתי באדיבות שיהיה לי סטופר והרשו לי לבסוף). כמובן שלאחר מכן חכינו עוד שעתיים (אלו שנכנסו בין הראשונים - שלוש) אך הפעם בישיבה... (נתנו לצאת לשירותים אחרי שכולם נכנסו וכמובן שכולם נהרו לשירותים....). מספר דקות לפני תחילת המבחן חילקו לנו את השאלונים, וחמש דקות לפני הם החליטו שהם פותחים את 170 המעטפות בגלל שפעם היה מישהו שבטעות קרא גם חלק מהמבחן או שקר אחר... שיטה מבריקה למדי!. בסיום המבחן אספו מאתנו את העטים וכל אחד ניגש לבוחן והעביר את כלל הטפסים, הבוחן עשה את כל מה שנידרש (כמו שמראים בסרטון הדרכה אם יצא למישהו לראות...להכניס למעטפה את התשובון ולעשות איקס על התשובון הנוסף... ). לא לשכוח בסוף הבחינה להשאיר אצלכם את הדף שמציין את שם המשתמש והסיסמא שלכם, רק בעזרת דף זה אפשר לראות לאחר מכן את התשובות באינטרנט:!:

הערכת זמן... מקבלים ומתחשבים בכל עניין הדיסלקציה ומוסיפים זמן למי שמציג את המסמכים כשהוא נרשם (כמובן מסמכים מתורגמים לאיטלקית) ואז מקבלים תוספת של 30% בזמן כלומר 36 דקות נוספות. אבל! הם לא נמצאים בכיתה או אולם נפרדים (כך זה היה בפאביה) וברגע ש120 הדקות של הבחינה הסתיימו יש רעש והמולה מסביב וזה היה ניראה שהחברה עם הערכת הזמן לא הצליחו להתרכז כמו שצריך בתוספת הזמן! ואפילו הפריעו לחלק מהם! קחו זאת בחשבון! :x

מורט עצבים.... אחרי מספר ימים מפרסמים את הבחינה ואת התשובות הנכונות וכבר כאן ניתן להעריך איפה אתם נמצאים, מעל או מתחת ל-20 (המינימום שהיה לנו, בתקווה ולא יעלו אותו), לאחר כשבע ימים התפרסמו הציונים באתר האינטרנט ומספר ימים אחרי מפרסמים את הרשימה הסופית. :shock:

התכוננות למבחן.... המכון לתרבות בחיפה (ניראה לי שגם תל-אביב) פתחו בפעם הראשונה מכינה לקראת המבחן בשפה האנגלית, אני לא יודע להרחיב הרבה על נושא משום של לא למדתי דרכם, אך מדברי חברים, הבנתי שהקורס היה קצר ודחוס מאוד והסתיים בסוף יולי (המבחן היה בתחילת ספט'), המורים למרות שהתאמצו מאוד לדבר אנגלית התקשו עם המשימה ולא רק שהיה ניראה שהם לא מוכנים ללמד את הנושאים לבחינה (גם אותם אף אחד לא עדכן לגבי הרמה והמבנה המדויק של המבחן) עשו זאת כלאחר יד ורבים מהתלמידים, למרות שלמדו במכינה, היו צריכים לשבת בבית וללמוד מחומרים שונים לחלוטין (לא מהמצגות שהיו תמציתיות מדי) ובאופן עצמאי את רוב החומרים למבחן. כמו כן הקורס מאוד יקר ולדברי חבריי "לא שווה הכסף". (למידע נוסף תפנו למי שעשה את הקורס....).

מספר אפשרויות אחרות הן: קורסי מכינה כללים למבחני כניסה שלא דרך המכון לתרבות, קורסים של האוניברסיטה הפתוחה, מכינה קדם אקדמית באוניברסיטה (אני עשיתי את של האוניברסיטה העברית, ואני ממליץ עליה בחום בעיקר על המסלול המשולב ביולוגיה כימיה.... כמו כן שמעתי שהמכינה הקדם אקדמית בתל אביב טובה גם היא), כמובן שיש את אלו שהתחילו ללמוד כבר לפני ביולוגיה, מדעים ביו-רפואיים וכו'........ אפשר גם ללמוד למבחן לבד פשוט במקרה כזה צריך הרבה זמן ו'תחת' וזה אפשרי לחלוטין!.

קורס איטלקית... למרות שנבחנתי באנגלית עשיתי קורס שפה של 200 שעות במכון לתרבות. הקצת איטלקית שלמדתי עזרה לי מאוד להסתדר במקום גם בדברים הקטנים ואפילו בחיפוש דירות. כך שהדבר מומלץ בחום, כמובן ממה שדיברתי עם חברה שכבר לומדים במקום, בשלב מסוים בלימודים צריך איטלקית גם כדי להתחיל להיכנס לבתי החולים וככול שלומדים ומתרגלים יותר מוקדם זה תמיד יותר טוב.

דבר קטן אחרון (שולי במקצת אבל קרה לי)... סימנתי על הדף תשובות סימנים קטנים ליד השאלות שאני לא בטוח לגביהם כדי לדעת לאלו שאלות לחזור שוב, כשהבוחנים ראו את העניין הם הכניסו אותי לסרט...אנחנו לא יודעים מה יקרה עם המבחן שלך יכול להיות שזה בסדר ויכול להיות שיפסלו לך אותו לגמרי... וכו'... בכל מקרה הם לא כל כך נחמדים ואפילו לא נתנו לי להעביר את התשובות שלי לדף התשובות הנוסף שהיה ריק (יש שני דפי תשובות למבחן ומוסרים רק אחד) .... מפה לשם לא קרה שום דבר! הדף נקרא במכונות שלהם והכל היה בסדר...

אני מקווה שעזרתי למישהו במשהו לקראת שנה הבאה.... בהצלחה :D
כמו כן אני רוצה להודות לפורום המדהים הזה שעזר לי רבות השנה!
אליוחופית

Advertisement

Re: רישומים מחוויית מבחן ה-IMAT

הודעהעל ידי דאשה » 14 ספטמבר 2012, 09:20

היי אחלה הודעה תודה!
אם עברת את ה20 זה אומר בטוח שהתקבלת?
דאשה

הודעהעל ידי אליוחופית » 14 ספטמבר 2012, 09:35

שאלת עכשיו את השאלה הכי כואבת!!! אני בדיוק עכשיו מחכה לתוצאות...
בעקרון השנה יש 14 מקומות לזרים בפאביה (תושבים מחוץ לאירופה) ויש הרבה מאוד מעומדים ומתוכם הרבה מאוד ישראלים... אז כרגע כולם מתח... זו הרגשה של ראליטי טלוויזיוני שאף פעם לא רציתי להשתתף בו!
אליוחופית

הודעהעל ידי schnappidas » 14 ספטמבר 2012, 10:58

אליוחופית כתב:שאלת עכשיו את השאלה הכי כואבת!!! אני בדיוק עכשיו מחכה לתוצאות...
בעקרון השנה יש 14 מקומות לזרים בפאביה (תושבים מחוץ לאירופה) ויש הרבה מאוד מעומדים ומתוכם הרבה מאוד ישראלים... אז כרגע כולם מתח... זו הרגשה של ראליטי טלוויזיוני שאף פעם לא רציתי להשתתף בו!

חחח בהצלחה!
תגיד, אתה יודע כמה מועמדים ניסו להתקבל למסלול באיטלקית?
כי לפי מה שהבנתי, גם יש יותר הקצאות וגם פחות מועמדים.
אגב, תודה רבה על הפוסט.

***הערת מערכת - שאלות בנושאים אחרים ניתן לשאול בפרטי או לפתוח פוסט חדש***
schnappidas

חזור אל עדיין בארץ?

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים

• Advertisement