• Advertisement

אוניברסיטאות והקצאות

המקום לכל ה"כמעט סטודנטים באיטליה"

אוניברסיטאות והקצאות

הודעהעל ידי Eyal » 09 מרץ 2011, 17:26

מפת הקצאות למקצועות הרפואה, וטרינריה, רפואת שיניים ואדריכלות - עדכני לשנת הלימודים 2012-13

לחצו כאן למפה

אייל
סמל אישי של המשתמש
Eyal
מנהל האתר

Advertisement

שאלה לגבי ההקצאות ללימודי רפואה

הודעהעל ידי רוני » 02 אפריל 2011, 12:02

אני כרגע בתחילת דרכי ממש, וחלק נכבד מהשיקול שלי האם ללמוד בחו"ל או בארץ נובע מהעובדה שבאיטליה הרבה יותר קל להתקבל ללימודים מאשר כאן בישראל ולא רציתי לבזבז זמן יקר בנסיונות קבלה.. אבל מלראות את כמות ההקצאות על המפה זה קצת גרם לי לתהות אם זה באמת נכון..אז השאלה שלי היא כמה אנשים באופן כללי שמנסים להתקבל כל שנה ללימודים בסה"כ באיטליה לא מתקבלים ונאלצים להמתין עוד שנה?

תודה מראש
רוני :D
רוני

Re: אוניברסיטאות והקצאות

הודעהעל ידי livi » 03 אפריל 2011, 22:57

היי רוני,
במידה וסטודנט לא נכנס לפקולטה באוניברסיטה שאליה הוא ניגש הוא מחכה עד שהאתר של MIUR (שבו מתפרסמות ההקצאות) שם כתוב כמה הקצאות היו מההתחלה וכמה נשארו(וכמה מתוכן לסינים), ואז אותו סטודנט מחליט איפה הוא רוצה להגיש את המועמדות שלו, אם בכלל.
זה נכון שיש אנשים שדחו את הלימודים בשנה כי הם לא נכנסו לפקולטה שאליה הם נרשמו אבל זה כי הם בחרו לא ללכת לאוניברסיטה אחרת בה נשארו מקומות- כל אחד מהסיבות שלו, אם זה כי יש שם מעט ישראלים או קהילה יהודית, הם נעולים על אוניבריסטה מסויימת וכו'.
אני לא חושבת שהמספר של אותם אנשים גדול בגלל שבאמת יש הרבה אוניברסיטאות טובות עם לא מעט הקצאות, אבל כל אחד והשיקולים שלו. בגלל זה נשארים מקומות כל שנה כמו שאייל הסביר.
בכל מקרה אין צורך לעשות את המבחנים שוב, אבל אם ניגשים אחרי שנה אז עושים גם את המבחן שפה מחדש וכמובן את המקצועות.

בהצלחה:)
livi

הודעהעל ידי רוני » 04 אפריל 2011, 13:37

קודם כל תודה רבה על התשובות!
אני בת דרך אגב :D
יש לי עוד שאלה קטנה, לפני כחודש הייתי בפגישת ייעוץ עם קמפוס, והאמת די נסגרתי עליהם וחשבתי כבר להרשם בקיץ אבל בזמן האחרון התחלתי לשמוע פה ושם קצת על עוד כל מיני מכינות, רציתי לשאול את מי שמכיר אותם ועבר אצלם את המכינה אם יש טעם להתחיל לחפש מקומות אחרים או שהכל פחות או יותר אותו הדבר? הם גם קצת הפתיעו אותי בכמות הכסף שהם לוקחים, ככה זה בכל מקום או שהם גובים יותר כסף ממכינות אחרות? ועוד שאלה, האם ניתן לשלם חלק משכר הלימוד באיטליה מהפיקדון שחרור? זה קצת גורם מכריע אם לקחת שיעורים פרטיים כהכנה למבחני כניסה או להמשיך עם קמפוס.
סליחה מראש על החפירה!

רוני
רוני

הודעהעל ידי noastroz » 05 אפריל 2011, 18:29

אני יכולה לתת לך רק תשובה אחת לצערי מכל השאלות ששאלת- לגבי הפיקדון הצבאי
לצערי כשאני ניגשתי לבנק לבקש למשוך את הפיקדון אמרו לי שזה לא אפשרי כי זה צריך להיות מוסד לימודים המוכר בארץ וכל מיני שטויות, אולי זה משתנה מבנק לבנק (לא נראה לי ) אבל תשאלי בכל מקרה אין לך מה להפסיד אולי דברים השתנו בשנה האחרונה
בהצלחה
noastroz
מנהל/ת גלובאלי

הודעהעל ידי livi » 05 אפריל 2011, 20:17

גם אני יודעת שאי אפשר להשתמש בפיקדון הצבאי באיטליה בגלל שזה תקפ רק למוסדות לימוד בארץ.
ומעניין יהיה לראות כמה המזכיר במזכירות יצעק ויתעצבן שמישהו יבוא לו עם צ'ק של פיקדון צבאי :)
ובקשר להכנה למבחן כניסה ולבחירת מכינה אם בכלל, אני די בטוחה שראיתי פה כמה שאלות ותשובות כבר בנושא הזה איפשהו בפורום, אבל בכל מקרה זה משהו מאוד אישי ותמיד יהיו את שני הצדדים- יהיו את אלו שמרוצים וגם את אלו שלא.
תלוי אם את מרגישה שאת צריכה יותר מסגרת, יותר הדרכה או דווקא מעדיפה להתקדם בקצב שלך וגם להתמקד יותר על חומר שאת צריכה.
תחשבי גם האם את צריכה מכינה לכל המקצועות- אולי חלק כבר למדת בעבר ומספיק רק ריענון?
את מכירה את עצמך ובטח יודעת האם את מסוגלת ללמוד באופן עצמאי, ואם העניין של הכספ הוא מכריע אז תוכלי לקחת ככה רק שיעורי שפה בכל מכינה, במכון תרבות או באופן פרטי.
בד"כ יתרון של המכינות זה ליווי גם בכל השלבים שקשורים לבירוקרטיה אבל כבר היו לא מעט שהסתדרו לבד בעניין הזה

החלטה מאוד אישית.
בהצלחה :)
livi

הודעהעל ידי yafimski » 13 אוקטובר 2011, 18:31

היי

הכל שם באיטלקית באתר הראשי הזה של ההקצאות,
יש מידע ספציפי על הקצאות לאדריכלות במילאנו?

תודה! :)
yafimski

הודעהעל ידי yafimski » 14 אוקטובר 2011, 14:56

היי אייל.
תודה :)

זה רק למסלול באיטלקית או שאפשר לברר גם על המסלול של אנגלית? זה הקצאות שונות לא?
תוכל לנסות לפרש לי את זה?

תודה רבה!
חג שמח.
yafimski

הבא

חזור אל עדיין בארץ?

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

• Advertisement