• Advertisement

רפואה במילאנו, אוניברסיטת סטטלה - המסלול באנגלית

מידע אודות לימודי רפואה באנגלית

רפואה במילאנו, אוניברסיטת סטטלה - המסלול באנגלית

הודעהעל ידי פלורינה » 15 אפריל 2011, 21:46

קוראים לי פלורינה, ואני לומדת במילאנו שנה ראשונה במסלול האנגלית - בהומאניטס. אני אשמח לענות על שאלות ולנסות לעזור.

באוניברסיטת סטטלה הפקולטה לרפואה מחולקת ל4 בתי חולים שפזורים בעיר. בכל אחד מארבעת בתי החולים יש קמפוס עצמאי- אולמות להרצאות, כיתות ומעבדות.
ארבעת בתי החולים הם -
1. סאקו אוספדלה (=בית חולים)
2. הומאניטס אוספדלה
3. צ'נטרלה אוספדלה
4. סאן פאולו אוספדלה.

הפקולטה שלי היא החדשה ביותר, הבית חולים מודרני, בעל שם עולמי למחקר. המסלול בהומאניטס הוא בינלאומי, הוא בשיטה האמריקאית, מלבד שהקורסים מתנהלים באנגלית, מביאים לנו פרופסורים מארה"ב ומקבלי פרס נובל למדעים ומחקרים ועושים לנו סמינרים. אנחנו לומדים רק 40 איש בכיתה כך שהפרופסורים ובמזכירות הפדגוגית מכירים אותנו בשמות והכל מרגיש מאוד אישי, זה מרגיש כאילו לוקחים אותנו יד ביד ולא נותנים ליפול. הפרופסורים נורא מתעניינים בנו הזרים, עוזרים, מחייכים ובעיקר נותנים לך תחושה שבסוף ייצא ממך רופא ואתה גם תהנה מהתהליך. עם זאת, יש לנו דרישות גבוהות מאוד, שתכף נדבר על זה.

הייחודיות של המסלול שהוא בנוי בצורה שונה לגמרי מהמקביל שלו באיטלקית, זה מתבטא במספר הקורסים בסמסטר, מספר סטודנטים בכיתה, שיטות לימוד, שיטות בחינה, תמיכה לימודית, לימוד ופיתוח מחשבה בקבוצות, התנסות בבתי חולים וכמובן ה"אני מאמין" האמריקאי- עם ניחוח איטלקי, כי אין מה לעשות, זה רק חיקוי(:
אגב ההבדלים בין המסלולים לא תמיד חיוביים. במסלול האיטלקי אתה יכול להיבחן אין ספור פעמים עד שתעבור את הקורס גם אם זה אומר שאתה גורר מבחנים לשנים מתקדמות יותר. במסלול שלי יש 2 מועדים בתקופת מבחנים לכל קורס, אם אתה נכשל אתה צריך להתמודד עם האיום הכי מציאותי שלנו - אתה לא יכול לעבור לשנה ב' ואתה חייב לחזור שנה. מצד שני, בגלל שאנחנו מסלול חדש, אז לפעמים מכופפים את החוקים כדי לעזור לנו.

הרמה פה ממש גבוהה בלימודים, הלימודים הם בעיקר עצמאיים בגלל שהפרופסורים לא מספיקים לעבור על כל החומר בגלל שדחסו יותר מידי קורסים בסמסטר אחד, כך שזה מאוד קשה. המבחנים נורא קשים. צריך לחרוש, להתמודד עם כשלונות ולנסות שוב.

יש עוד עיניין מאוד מרכזי בשיטת הבחינה במסלול הזה, יש קורסים מרכזיים שתחתם יש קורסים קטנים יותר שהמבחן הוא משותף. למשל, יש קורס שנקרא "מאטום לתא" ותחתו יש כמה קורסים- פיזיקה, ביולוגיה מולקולארית, כימיה, כימה אורגנית, ביולוגית התא וגנטיקה. אם לא עברת את אחד המבחנים זה אומר שכל השאר מבוטלים ואז אתה בבעיה גדולה. אותו הדבר עם המקצועות של אנטומיה, נוירו-אנטומיה, היסטולוגיה ואמבריולוגיה - שיש מבחן אחד גדול ושאם לא עברת אחד מהם לא עברת כלום. במסלול האיטלקי זה שונה. כל מקצוע לגופו ונרשם בנפרד בפנקס הציונים ואין בלוקים עד השנה הרביעית, זאת אומרת שאם נכשלת בהיסטולוגיה בסמסטר א' לא תוכל לגשת לאנטומיה, אבל תוכל לעלות שנה. בסך הכל אני מאוד מרוצה מהקורס ומהרמה שלו, למרות הקושי.

לגבי שנה שעברה, הכיתה שנפתחה באנגלית הייתה מיועדת ל40 סטודנטים - 20 איטלקים ו20 זרים. בגלל שלא הגיעו זרים להגיש מועמדות למסלול חוץ מאיתנו (אנחנו 5 ישראלים ולבנונית אחת), נתנו את יתר המקומות שהיו מיועדים לזרים לאיטלקים. אז אנחנו היום 6 זרים ו34 איטלקים.

שנה הבאה, שלכם, לפי מיטב ידיעתי, והמידע הזה מהימן ואקטואלי להיום, תפתח כיתה של 50 סטודנטים כאשר גם הפעם מיעדים 20 מקומות לזרים. וזה רק במסלול האנגלית, יהיו עוד מספר מקומות מצומצם לאיטלקית, משהו כמו 5 מקומות. בסך הכל 25 מקומות לזרים רק בסטטלה.

המבחן קבלה למסלול באנגלית יהיה חדש וחלוצי למחזור שלכם, אנחנו עשינו את האלפא טסט (שקוראים לו כאן אמיסיונה) ושני מבחני שפה (איטלקית ואנגלית). אצלכם יהיה מבחן אחד (!) באנגלית (!) שהוא האח התאום של המבחן האנגלי שנקרא ukcat. לפני מה שאומרים במזכירות הפדגוגית שיהיה אפשר להיבחן במבחן הזה או באנגליה או במילאנו ואולי בניו יורק- עוד לא בטוח. שווה לבדוק באינטרנט מה זה המבחן הזה ואיך מתכוננים אליו. לגבי מבחן טופל, אני חושבת שזה מיותר. כי ukcat כבר בוחן אותך גם לרמת האנגלית. ובקשר לציוני מעבר, אני ממש לא יודעת כי אני לא מכירה את המבחן שיעשו לכם- שווה לשלוח מייל למזכירות הפדגוגית (צרפתי אותו בסוף ההודעה).

אני חושבת ששווה ללמוד גם לאלפא טסטס ולמבחן שפה באיטלקית, רק כדי להבטיח את הקבלה לאוניברסיטה במידה ולא התקבלת למסלול באנגלית. זה אומר שצריך לעשות 3 מבחנים, 2 למסלול באיטלקית ואחד למסלול באנגלית. לגבי ציון מעבר למבחן המקצועות (אלפא טסט), אין פורמולה מנצחת. זה נורא תלוי במועמדים ובציונים שלהם. אני אתן דוגמא, בטורינו השנה הגיעו יותר סטודנטים ממספר ההקצאות ורצה הגורל שהציון המעבר הכי נמוך שנכנס היה 16. במילאנו השנה, הגיעו פחות סטודנטים ממספר ההקצאות ולכן כל מי שהגיש מועמדות התקבל ישר, הציון הכי נמוך שנכנס היה מינוס 1 של בחורה איראנית.

אני מצרפת כתובות של אתרים שימושיים, של אוניברסיטת מילאנו ושל הומאניטס-
http://www.mimed.it
http://www.unimi.it

אפשר גם לשלוח מייל עם שאלות באנגלית לכתובת אי-מייל של המזכירות הפדגוגית שלנו-
segrdidattica.medicina@humanitas.it

או אפילו להתקשר ולדבר איתם
0282245620
הקידומת של איטליה זה 39

אני מקווה שהצלחתי לצייר את התמונה בגדול, אם יש עוד שאלות אני אשמח לענות עליהן.
פלורינה

Advertisement

Re: רפואה במילאנו, אוניברסיטת סטטלה - המסלול באנגלית

הודעהעל ידי אור » 15 אפריל 2011, 22:07

היי קוראים לי אור ואני לומד בבית חולים סאקו במילאנו במסלול באיטלקית.
דבר ראשון אני רוצה להגיד שפלורינה צודקת בכל מה שהיא כתבה כי אני למדתי שם תקופה קצרה(איתה).
העניין היחד שאני רוצה לתקן הוא שאצלנו במסלול האיטלקית יש בלוקים כל שנה, זאת אומרת שהשנה זה הסטולוגיה.
במקרה ולא עוברים הסטולוגיה אי אפשר לעלות שנה!! ההבדל היחיד שלנו יש מקצוע אחד כזה בשנה ולא כל המקצועות שלנו בלוקים, קחו את זה בחשבון.
אור

הודעהעל ידי iritha » 18 אפריל 2011, 09:40

אהלן,
ממש תודה על כל המידע הוא ממש עוזר..
אבל מה לגבי מחירים? השכר לימוד? פחות או יותר המחיה?

תודה וחג שמח!
iritha
מנהל/ת גלובאלי

הודעהעל ידי Aviv » 22 אפריל 2011, 16:28

פלורינה שלום,
תודה רבה על המידע.

האמת שביקרתי באתר שלהם בעבר ומצאתי את המידע בו מאוד שימושי.
כן חסר לי מידע על הנושאים הכלכליים.

כתבתי להם מייל (באנגלית) וכן התקשרתי אך בשני המקרים לא זכיתי לתשובה.

האם יש אפשרות ליצור איתך קשר (אפילו במייל) ולשאול אותך שאלות?

תודה רבה וחג שמח!
אביב
Aviv

לפלורינה

הודעהעל ידי לירון » 03 מאי 2011, 18:44

היי פלורינה,

רק היום דיברתי עם דור והיא אמרה שתישלח לי את המייל שלך.... ואני מוצאת אותך כאן :)

רציתי לשאול אם יש רפואת שיניים במילנו באנגלית וכמה מקומות מוקצאים לתוכנית. ואיך אפשר לדעת את מספר האנשים שניגשים באותה שנה לאוניברסיטה?
אם עושים את המבחנים באנגלית האם ובמידה ולא מתקבלים , האם יש אפשרות לעבור לאוניברסיטה אחרת או חובה שהמיבחנים יהיו באיטלקית?

את עשית את המיבחנים באנגלית? כמה קשה המיבחן?

תודה על האינפורמציה, המשיכו כך!!!
לירון
לירון

הודעהעל ידי bar » 08 מאי 2011, 21:54

דבר ראשון תודה רבה על המידע זה באמת עוזר מאוד.
בימים האחרונים אני מנסה לדבר עם כל מיני גורמים כדי לברר קצת יותר על המסלולים באנגלית במילאנו ובפאביה.
באתרים מסויימים כתוב שיש מסלולים באנגלית שעולים גם 18,000 יורו לשנה (כמו בסאן רפאלה) על המסלול הזה יש קצת יותר מידע באינטרנט אבל על המסלול בסטטלה אין בכלל ובפאביה מעט מאוד.
קשה מאוד עד בלתי אפשרי לדבר עם מישהו בארץ שמבין בזה קצת, זימנו אותי לכל מיני כנסים של חברות שונות שאני עדיין לא מבינה מה המטרה שלהם אבל אני משערת שמכינות למיניהן והם לא הכי אובייקטיביים...
בגלל זה אם יש מישהו שיודע קצת יותר כמו פלורינה או מישהו אחר שלומד שם בבקשה תשלחו לי את המייל שלכם או סקייפ לאי מייל שלי זה ממש יעזור לי ובאמת תודה רבה על כל המידע שכבר נתתם.

אי מייל: bar_ba4@walla.co.il
bar

הודעהעל ידי alex9913 » 15 מאי 2011, 18:30

אהלן לכולם,
אני לומד רפואה במסלול באנגלית בפאביה שנה שנייה. פאביה היא עיר לווין של מילאנו שנמצאת במרחק של 30 דקות ברכבת. אם יש לכם שאלות על המסלול אני ממליץ להציץ אצלי בבלוג כי פירטתי שם די הרבה לגבי המסלול:http://www.tinyurl.com/italiablog

שיהיה בהצלחה!
אני סטודנט שנה רביעית בתוכנית לרפואה באנגלית בפאביה.
לינקים שימושיים:
alex9913
מנהל/ת גלובאלי

הודעהעל ידי תומאס טאליס » 19 מאי 2011, 09:30

התקשרתי לאוניברסיטה, ענה לי פרופ' כלשהו ואמר שבנוגע לדרישות קבלה צריך לדבר עם... שגרירות איטליה.
זה נכון או שפשוט היתה לנו אי-הבנה?
תומאס טאליס

הודעהעל ידי Eyal » 19 מאי 2011, 10:33

זה מסלול חדש אז אין הרבה שיודעים מהן הדרישות
צריך פשוט לתפוס שם את האדם הנכון
אפשר לנסות לברר עם המכון לתרבות. לשגרירות לא נראה לי שיהיה מושג..
נסי לשלוח הודעה לפלורינה הראש ההודעה

אייל
סמל אישי של המשתמש
Eyal
מנהל האתר

הודעהעל ידי פלורינה » 19 מאי 2011, 15:07

שלום לכל המתעניינים,
לחלקכם עניתי בהודעות פרטיות, אבל אני אנצל את הבמה הפומבית כאן כדי לדבר על העלויות והמחיה במילאנו.
זה לא סוד גדול שמילאנו יקרה, לא זול לחיות כאן.
חדר ליחיד מרוהט בדירת שותפים, במרכז מילאנו לא יפול ממחיר של 550 יורו לחודש, לא כולל חשבונות (גז,חשמל,אינטרנט). כאשר מתרחקים מהמרכז ניתן למצוא דירות יפות ונוחות עם חדרים מרוהטים במחירים זולים יותר. אני משכירה חדר בדירת 2 חדרים עם שותפה, כל אחת מאיתנו משלמת 400 יורו על הדירה וסכום החשבונות שמשלמים פעם ב3 חודשים בערך הוא בערך 100 יורו (שמתחלק בין שתינו כמובן). הוצאות על אוכל משתנות בהתאם לאנשים, אני מניחה שקניה שבועית תנוע בין 25-50 יורו לאדם, לי לפעמים יוצא הרבה פחות מזה ולפעמים הרבה יותר.
חופשי חודשי לסטודנט עולה כאן 17 יורו + 10 יורו להוצאת הכרטיס (תשלום אשר מתחדש כל שנה).
עלויות אישורי שהייה (פרמסו די סוג'ורנו) בערך 200 יורו לשנה.
שכר לימוד משתנה בהתאם למסמכים שמגישים, ניתן לקבל מלגות ומעונות אך זה כמעט בלתי אפשרי. אנחנו הישראלים שילמנו בין 800-1100 יורו לשנה, לא מכירה מישהו מהזרים ששילם יותר.
טיסות לארץ זה בדרך כלל או בקריסמס או בפסח ובקייץ. כל אחד יחליט על פי מצבו הכלכלי וההספק בלימודים. טיסות ישירות ניתן למצוא בין 100 יורו ל600 יורו, משתנה בין חברות תעופה ותקופות בשנה.
הייתי אומרת שאנחנו מוצאים בין 60-100 יורו לחודש על בילויים. ברור שבתקופת מבחנים אנחנו מבלים הרבה פחות.

אני יודעת שזה קצת מבהיל כשחושבים על הסכום המצטבר, אבל צריך לזכור שבעיר, כמו בכל עיר גדולה יש בה הרבה פלוסים. הקהילה היהודית כאן גדולה שהרבה מהסטודנטים מתפרנסים בה בכבוד, תחנת אל על, תחבורה ציבורית נוחה, חנויות, מוזיאונים, פארקים, מקומות בילוי ועוד ועוד..

שום דבר שכתבתי כאן זה לא קבוע, יש כאלה שיש להם הוצאות חודשיות של 500 יורו ויש כאלה שנושקים ל1000 יורו. הכל תלוי בך ועל איזה דברים אתה לא יכול לוותר.
פלורינה
פלורינה

הבא

חזור אל רפואה באיטליה - המסלול באנגלית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

• Advertisement