• Advertisement

כניסת הויזה לתוקף

כל מה שרציתם לדעת על פרמסו, קודיצ'ה פיסקלה, רזידנצה ועוד..

כניסת הויזה לתוקף

הודעהעל ידי Julian » 18 יולי 2012, 12:18

היי, הגעתי לאיטליה לפני יומיים והויזה שלי היא רק החל מה-24 לאוגוסט. ז"א שעד אז אני נחשב תייר לכל דבר?
האם זה אומר שרק החל מה-24 באוגוסט אני יכול ללכת למשטרה ולהתחיל להתעסק עם הפרמסו והקודיצ'ה פיסקלה או שאני יכול כבר עכשיו לגשת לתחנת המשטרה הקרובה לביתי?
במידה ואני יכול רק לגשת החל מה-24, זה משנה איפה אני עושה את זה?
פשוט ב-24 אני עדיין ברג'יו קלבריה וב-1 לספטמבר אני בפירנצה וזה בדיוק השבוע הקריטי הזה שבו אני חייב ללכת לתחנת משטרה.

תודה רבה,
יוליאן.
Julian

Advertisement

Re: כניסת הויזה לתוקף

הודעהעל ידי maya » 18 יולי 2012, 12:54

בעבר (לפני שהתחילו עם כל העניין של הקיט לפרמסו), אם היית מוציא את הפרמסו בעיר מסויימת משם גם היית חייב לקחת אותו. אני לא יודעת איך זה היום, אבל הייתי ממליצה לך לשאול בקוסטורה לפני שאתה מוציא את הפרמסו, בשביל שלא תאלץ לחזור אחכ לרג'יו בשביל זה.
סמל אישי של המשתמש
maya
מנהל/ת גלובאלי

הודעהעל ידי noastroz » 18 יולי 2012, 13:39

אני יודעת ששמונה ימים מהיום של הויזה ( שזה כביכול התאריך כניסה שלך לאיטליה) צריך להגיש בקשה לפרמסו...בגדול אני וחבר שלי נכנסנו לפני עשו לנו פרצוים בקוסטורה שיחקנו אותה מטומטמים וזהו הכל היה בסדר...
אבל....אני לא יודעת מה הסטטוס שלך כרגע באיטליה אם יש לך ויזה
noastroz
מנהל/ת גלובאלי

הודעהעל ידי Julian » 19 יולי 2012, 13:41

קיבלתי ויזה. אבל היא נכנסת לתוקף רק ב24/08. הגעתי כבר עכשיו לאיטליה בשביל להספיק עוד חודש קורס שפה.
אז לפי החוק יש לי 8 ימים מה-24 לאוגוסט או 8 ימים החל מהרגע שבוא הגעתי לאיטליה?
Julian

הודעהעל ידי maya » 19 יולי 2012, 13:52

גם אם תגיש עכשיו את הבקשה לפרמסו, מאוד סביר להניח שהוא לא יהיה מוכן עד שתעזוב את קלבריה.
אני ממליצה לך לגשת לאחד מהמשרדים שעוזרים במילוי של הקיט ולשאול.
סמל אישי של המשתמש
maya
מנהל/ת גלובאלי

הודעהעל ידי Julian » 20 יולי 2012, 13:43

אוקי, אז קודם כל תודה רבה על התשובות. אבל אני עדיין לא מבין משהו..
1) לקחתי קיט של הפרמסו מהדואר. עכשיו, אם אני משלם על הקיט בדואר ושולח אותו בדואר, אז ברמת העקרון אין לי בכלל צורך ללכת לקווסטורה עד שיזמנו אותי לאימות פרטים. וכל עוד אני אתן כתובת בפירנצה בטפסים בפרמסו די סוג'ורנו יזמנו אותי בפירנצה, לא? הרי יותר הגיוני שיסתכלו במסמכים ולא מאיפה המעטפה הגיעה, נכון? (קיים גם סעיף על המעטפה עצמה שבו אני צריך למלא לאיזו קווסטורה זה נשלח)

2) אני ממלא מה הכתובת שלי בשביל הפורמליות או שאני נותן אותה כי מגיע לי לבית שוטר ושותה איתי קפה במרפסת? כנראה שהכתובת שלי תשתנה מספר פעמים במהלך החודשים הבאים וזה עלול להיות בעייתי.
איך יוצרים איתי קשר ד"א - בנוגע לפגישה בקווסטורה? טלפון, מייל, מכתב בדואר?

3) g עוד משהו שאני לא בטוח מה לכתוב ואיך למלא אותו: COMUNE DI DOMICILIO (סעיף 6)

4) כמו כן, מה זה CAP (סעיף 72) ו- INTERNO (סעיף 71) שניהם קשורים לכתובת איכשהו.

5) על המעטפה רשום: CAP, LOCALITA', PR
אני לא בטוח לגבי האמצעי.

שוב, תודה רבה לכולם על העזרה!
Julian

הודעהעל ידי maya » 20 יולי 2012, 14:20

אתה באיטליה, אני ממליצה לך לא לחפש הגיון בשום דבר... :)
כמו שאמרתי לך, אני לא יודעת אם זה השתנה מאז שהכניסו את העניין של הקיט לתוקף, אבל בעבר איפה שהגשת את הבקשה לפרמסו לשם היית צריך להגיע כדי לקחת את הפרמסו.
מכיוון שאת הפגישה לקוסטורה קובעים לך ישר בדואר כשאתה שולח את הקיט, כדאי לך לברר אם הם יכולים לקבוע לך פגישה בקוסטורה של פירנצה. או לחילופין לשאול אותם אם במידה ואתה הולך לפגישה בקוסטורה בקלבריה (לטביעות אצבעות), אם אחכ יש אפשרות שאת הפרמסו ישלחו לפירנצה.
את המצב של הפרמסו שלך אתה יכול לבדוק באינטרנט, עם קוד שאתה מקבל עם הקיט. ותאריך לפגישה אתה מקבל ברגע שליחת הקיט בדואר.
קומונה די דומיצ'יליו זה הקומונה שבו אתה גר. במקרה שלך זה רג'יו קלבריה
קאפ זה מיקוד. אני מניחה שהכוונה באינטרנו זה כניסה או מספר דירה.
לגבי מה שרשום על המעטפה, לוקאליטה זה רג'יו קלבריה, והאחרון זה RC (פרובינציה רג'יו קלבריה). - זה ניחוש שלי, אני ממליצה לך לשאול בדואר לפני שאתה ממלא את החלק האחרון הזה על המעטפה
סמל אישי של המשתמש
maya
מנהל/ת גלובאלי

הודעהעל ידי Julian » 20 יולי 2012, 14:35

תודה ענקית מאיה!
אני בחרתי לרשום בסעיף של הכתובת שאני גר בפירנצה (עם הכתובת שאליה אני אגיע ב-1 לספטמבר).
הקומונה של פירנצה היא טוסקנה? (אני שוב הולך על הגיון אבל את טוענת שזה לא עובד פה :) )
ואז בעצם יוצא שאין הבדל בין לוקאליטה וקומונה ובשניהם אני אמור לרשום טוסקנה?

יוליאן.
Julian

הודעהעל ידי maya » 20 יולי 2012, 14:42

הקומונה של פירנצה זה פירנצה, והפרובינציה זה FR
בעקרון יש הבדל בין לוקאליטה וקומונה (שוב, זה בהנחה שאני צודקת בפירוש שלי ללוקאליטה), אם המקום שבו אתה גר הוא פרבר של עיר יותר גדולה, ואז הקומונה יהיה הקומונה של העיר הגדולה.
סמל אישי של המשתמש
maya
מנהל/ת גלובאלי

הודעהעל ידי maya » 20 יולי 2012, 14:43

קומונה זה עירייה, רק בשביל שיהיה פחות בלבול :)
סמל אישי של המשתמש
maya
מנהל/ת גלובאלי

הבא

חזור אל בירוקרטיה באיטליה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

• Advertisement